Pomogę Ci uzyskać kredyt hipoteczny

Zakup lokalu lub domu

Budowa domu

Remont/wykończenie

Refinansowanie

Czym jest kredyt hipoteczny?

Jest to kredyt celowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka – oznacza to, że środki muszą zostać przeznaczone na określony w umowie cel, dodatkowo bank w momencie niespłacania kredytu zyskuje prawo do przejęcia nieruchomości. Okres spłaty może wynosić nawet 35 lat, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokich kwot kredytu oraz dopasowanie rat, które nie będą dużym obciążeniem dla budżetu kredytobiorcy.

Jakie są koszty kredytu hipotecznego?

Podstawowym kosztem są odsetki od kapitału. Wyliczane są na podstawie oprocentowania, które składa się z marży banku oraz części zmiennej czyli WIBOR.

Prowizja – jest to koszt, który w większości przypadków można skredytować czyli podwyższyć wnioskowaną kwotę o prowizję

Produkty dodatkowe – ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie nieruchomości, karty kredytowe, konta osobiste.

Koszty wyceny nieruchomości

Koszty notarialne oraz urzędowe

Wkład własny przy kredycie hipotecznym

Rekomendowana wysokość wkładu własnego wynosi 20%. Nadal są jednak banki, w których wystarczy10%. 

Co może stanowić wkład własny?

  • Środki zgromadzone na koncie

  • Inna nieruchomość

  • Środki z planowanej sprzedaży nieruchomości

  • Działka przy budowie domu

  • Środki zgromadzone na książeczce mieszkaniowej

  • Środki lub działka otrzymana w darowiźnie

  • Przy remoncie wkładem własnym może być remontowany dom/mieszkanie

Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego?

Zależnie od celu kredytowania lista dokumentów może się różnić. W uproszczeniu będą potrzebne dokumenty finansowe – czyli dokumenty potwierdzające zdolność kredytową oraz dokumenty odnośnie nieruchomości. Współpracując ze mną zawsze otrzymujesz kompletną listę dokumentów potrzebnych przy zaciągnięciu kredytu w danym banku.

Kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy?

Pod względem kosztów kredytu – opcja kredytu hipotecznego będzie zawsze korzystniejsza. Na korzyść kredytu hipotecznego wpływa wyższa kwota kredytu oraz dłuższy okres kredytowania. Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym dlatego nie można go przeznaczyć na co się chce i należy wykazać, że przeznaczyło się środki na cel wskazany w umowie. W czasie pandemii okres procesu kredytowego wynosi około miesiąc a czasami nawet dłużej.

Kredyt gotówkowy jest droższą opcją finansowania. Ze względu na krótszy okres kredytowania wynoszący zazwyczaj 120 miesięcy kwota kredytu będzie niższa niż w kredycie hipotecznym. Na plus kredytu gotówkowego wpływa: brak zabezpieczenia na nieruchomości, mniejsza ilość dokumentów, możliwość przeznaczenia na dowolny cel, zdecydowanie szybszy proces kredytowy.

Kredyt hipoteczny z pomocą pośrednika czy samemu?

Oferty kredytów hipotecznych dynamicznie się zmieniają. Różnica między kosztami poszczególnych ofert potrafi wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych, dlatego zawsze należy porównać dostępne możliwości. Przyszły kredytobiorca może porównać oferty samodzielnie – chodząc od banku do banku i prosząc o ich przedstawienie. Sposób ten jest czasochłonny oraz nie zawsze miarodajny – doradca w banku może nie posiadać wystarczającej wiedzy, aby przedstawić ofertę, na którą klient może liczyć. Na rynku kredytów hipotecznych jest kilkadziesiąt ofert – samodzielne porównywanie oraz wybór najlepszej może stanowić wielki problem dla osoby spoza branży, dlatego warto zdać się na doradcę kredytowego.

Kto płaci pośrednikowi?

Moje usługi są dla Ciebie całkowicie BEZPŁATNE. Wynagradza mnie bank, w którym dochodzi do podpisania umowy kredytowej. Nie masz przez to droższej oferty. Nie wierzysz? Sprawdź mnie, nie mam nic do ukrycia.

Na czym polega moja pomoc?